Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Навчання / Переддипломна практика

Переддипломна практика

Завершилась переддипломна практика для студентів випускних курсів Ужгородського коледжу культури і мистецтв – відповідальний і водночас надзвичайно цікавий етап роботи, адже тільки на практиці, в реальних умовах можна зрозуміти всю складність, різноплановість та особливості роботи працівника культури. Студенти мали змогу проявити свою творчу особистість, професійну обізнаність та здібності, уміння орієнтуватись у сучасних швидкоплинних процесах організації роботи, попрацювати з працівниками культури, що мають багаторічний досвід роботи.

З 8 лютого по 11 березня проходили практику студенти спеціальності «Народна художня творчість». 27 студентів-практикантів були відряджені на 17 баз практики:

-          Закарпатський обласний театр ляльок «Бавка»;

-          Виноградівський МБК;

-          В.Березнянський РБК;

-          Воловецький РБК;

-          Іршавський РБК;

-          БК с.Вари Берегівського р-ну;

-          БК с.Нове Село Виноградівського р-ну;

-          БК с.Горонда Мукачівського р-ну;

-          БК с.Ділове Рахівського р-ну;

-          БК с.Нересниця Тячівського р-ну;

-          БК с.Сторожниця Ужгородського р-ну;

-          БК с.Тийглаш Ужгородського р-ну;

-          БК с.Салівка Ужгородського р-ну;

-          БК с.Кам’яниця Ужгородського р-ну;

-          БК с.Боронява Хустського р-ну;

-          Клуб с.Невицьке Ужгородського р-ну;

-          Клуб с.М.Раковець Іршавського р-ну;

Протягом п’яти тижнів практиканти працювали спільно з колективами баз практик, брали участь у всіх заходах, запланованих базами практики, проявили себе організаторами культурно-дозвіллєвої діяльності, керівниками самодіяльних творчих колективів, виступали як сольно, так і в складі колективів, брали участь у написанні сценаріїв, виготовляли реквізит, були ведучими заходів, проводили профорієнтаційні бесіди з випускниками місцевих ЗОШ і т.д. Студенти проявили ініціативність, відповідальність, зацікавленість до обраної професії. Підсумкові заходи виявились дуже результативними. Майже на всіх базах практики були представлені достойні роботи.

 

 

З  8 лютого по 4 березня практику проходили 19 студентів спеціальності «Бібліотечна справа». Базами практики були провідні бібліотечні установи області :

-          Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка;

-         Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва;

-         Ужгородська центральна міська бібліотека;

-         Хустська центральна міська бібліотека;

-         В.Березнянська центральна районна бібліотека;

-         Виноградівська центральна районна бібліотека;

-         Іршавська центральна районна бібліотека;

-          Тячівська центральна районна бібліотека;

-          Бібліотека Буштинської гімназії-інтернату;

-          Радехівська центральна районна бібліотека Львівської області ;

За короткий термін практики студентки-практикантки ознайомились з основними напрямками роботи бібліотек, з діяльністю структурних підрозділів, провели цікаві культурно-просвітницькі заходи, детально ознайомились з роботою інтернет-центру, працювали з програмою «Ірбіс». Не дивно, що найбільш цікавою для студентів виявилась робота у відділах обслуговування (читальній залі, абонементі), тому що ця робота пов’язана безпосередньо з живим спілкуванням з користувачами. Практиканти вражені високим професіоналізмом працівників бібліотечних установ, де проходили практику. Спілкування з ними було надзвичайно цікавим та корисним для наших студентів.

 

         16 студентів-випускників спеціальності «Хореографія» проходили практику з 8 лютого по 11 березня. Згідно навчального плану на цій спеціальності передбачено проходження 3-х видів практики: педагогічної, практики артиста ансамблю народного (сучасного) танцю, практики керівника аматорського колективу. Незмінними базами практики були :

-          Закарпатський обласний український музично-драматичний театр ім. бр.Шерегіїв (балетна група);

-          Закарпатська обласна філармонія (балетна група);

-          Ужгородська ДШМ;

-          Коритнянська ДШМ;

-          Середнянська ДШМ;

-          Ужгородська ЗОШ №2;

-          Ужгородська ЗОШ №10;

-          Ужгородська ЗОШ №12;

-          Ужгородська ЗОШ №20;

-          Родинний будинок благодійного фонду «Нова сім’я»;

-          Дитячий центр «IQ»;

У професійних творчих колективах студенти працювали поряд з артистами балету, відчули атмосферу театру, збагатили свій репертуар новими постановками, були задіяні у концертних виступах ЗАЗНХ. Студентка  Мучичка І. мала змогу проявити себе у виставі «Мауглі», де була задіяна в одній з ролей.

На педагогічній практиці студенти відвідували та аналізували заняття у класах різних вікових категорій під керівництвом викладачів шкіл мистецтв. Самостійно проводили уроки з народно-сценічного, класичного та сучасного танцю.

Практика керівника аматорського колективу проходила на базах хореографічних гуртків ЗОШ м.Ужгорода. Студенти за короткий термін здійснили цікаві хореографічні постановки, які дуже позитивно були сприйняті аудиторією.

 

 

Вже стало доброю традицією проведення підсумкових нарад, на яких присутні викладачі, що здійснювали процес підготовки студентів та виїжджали на бази практики для надання методичної допомоги та практичний психолог коледжу А.Боднар, яка озвучила результати анкетувань щодо проходження практики.

Студенти-практиканти  всіх спеціальностей продемонстрували фото-відео презентації. Було обговорено та проаналізовано якість проведених практичних заходів, вказано на досягнення та недоліки під час практики, обговорено шляхи покращення підготовки майбутніх працівників культури.

Щира подяка начальникам міськрайвідділів та управлінь культури, директорам бібліотечних установ, шкіл естетичного виховання, завідуючим сільських клубів, директорам міських і районних будинків культури та безпосереднім керівникам баз практики. Тільки за Вашої підтримки студенти змогли виконати поставлені перед ними завдання та отримати неоціненний досвід.

Дякуємо всім колегам, які докладають максимум зусиль, щоб підготувати кваліфікованого працівника культури, який любить свою професію, вміє працювати й сучасно мислити, бути ініціативним, комунікабельним та конкурентоспроможним у сучасних непростих реаліях.

 

Завідуюча навчально-методичним кабінетом Т.ГануличПереддипломна практика 2015 рік