Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Новини / Бібліотека звітує

Бібліотека звітує

Грудень 2017 

З 4 по 10 грудня в нашому навчальному закладі пройшов Всеукраїнський тиждень права. Різноманітні заходи, частина з яких проходила у читальній залі, супроводжувала тематична виставка «Закон і ми». Документи правового змісту, представлені на виставці були логічним доповненням просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!».

На початку місяця виповнилося 140 років з дня народження Миколи Леонтовича – національної гордості українського народу, автора всесвітньо відомого «Щедрика» (Carol of theBells). «Він не закінчував ні музичних академій, ні консерваторій. Його школа творчості – це жива пісенна практика народу, хоровий спів безіменних, але закоханих у свою справу аматорів… Краса народної пісні й краса самобутнього таланту злилися у творчості Леонтовича в неподільну цілість» ‒ писав М.Гордійчук. У нього було безліч творчих задумів і мрій. Та не судилося… На 44-му році його життя обірвалося раптово і трагічно за ретельно спланованим в ЧК планом… Та він живе у своїх піснях, які здобули славу в усьому світі, мало того, навіть у чужих країнах вони іноді побутують як народні. Славному українцеві бібліотекарі приурочили персональну виставку «Автору «Щедрика» - 140». 


А скільки ще невинних душ – справжніх українців – замордовано, закатовано, знищено?! Кращих із кращих… Цвіт нації… Серед жертв зла й жорстокості, життя яких обірвалося передчасно й болісно згадуються українські письменники Микола Куліш й В.Стус, яким 6 числа (грудня й січня відповідно) виповнилося 125 та 80 років з дня народження. Вони своїм мученицьким життям мимохіть уособили найблагородніші риси української людини, талановитих письменників, перед пам’яттю яких рідна земля схиляється уклінно. Вони з гідністю пройшли свій тернистий шлях до вічності. 

Для студентів спеціальності «Сценічне мистецтво» та «Видовищно-театралізовані заходи» бібліотекарі представили тематичну полицю «Душа театру», присвячену 155-й річниці з дня народження К.Станіславського, мистецтво якого, за словами Георгія Товстоногова, «це дивний сплав мудрості й лукавого гумору, приголомшливого феєрверку фантазії та класичної гармонії, пристрасті та задушевності. Він уміє однаково віртуозно грати на литаврах, і на найтонших струнах людської душі… Він надзвичайний геній і надзвичайна людина. Людина!». 

У День Святого Миколая працівники бібліотеки на запрошення голови циклової комісії соціально-економічних дисциплін, викладача суспільних наук Надії Хижун здійснили «бібліотечне десантування» в кабінет історії України до студентів 1-го курсу «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» з експрес-вікториною «Чи знаєш ти історію свого народу?». Наша співпраця з Надією Степанівною стала уже доброю традицією, адже в гостях на її лекціях ми не вперше. І, як завжди, приємно вражені знаннями студентів, яких вони набули від знаючого педагога. Вважаємо, що ненав’язлива гра-вікторина, під час якої можна ще й заробити приз (на цей раз солодощі, адже ми виконували місію Миколая), є хорошим стимулом для закріплення вивченого матеріалу. 

Для студентів-хореографів бібліотекарі підготували цікаву інформацію «Таємниця, яку танцюють двоє», присвячену Міжнародному дню танго. Сподіваємось, що запропонований матеріал про мистецтво танцю зацікавить й інших студентів, адже танець – це щось надзвичайне, вічне, захоплююче, вражаюче й неповторне.