Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Новини / Літературні читання книги Д.Чуба «Живий Шевченко»

Літературні читання книги Д.Чуба «Живий Шевченко»

«Про Шевченка з далекої Австралії» 

(Літературні читання книги Д. Чуба «Живий Шевченко») 

Щороку в березневі дні усе свідоме українство вшановує невмирущого генія слова, національного борця за ідеали справедливості та добра, який став символом України, – Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно у цю пору вшановують пам'ять Кобзаря також і у комунальному вищому навчальному закладі «Ужгородський коледж культури і мистецтв» закарпатської обласної ради. 

З нагоди 204-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка 12 березня 2018 року у читальній залі навчального закладу відбулися літературні читання «Постать велетня» за книгою «Живий Шевченко» видатного українського письменника з Австралії Дмитра Чуба (літературний псевдонім Дмитра Васильовича Нитченка). Студенти другого курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», які щойно завершили вивчення творчості письменників української діаспори (навчальна дисципліна «Дитяча література») презентували книжку Д.Чуба, у якій автор прагне розкрити образ Тараса Шевченка у повсякденному житті. Під керівництвом викладача О.О. Надворної студенти проробили чималу підготовчу роботу, набувши таким чином корисних навичок для майбутньої професії. Кожен студент отримав превентивне завдання: презентувати окремий розділ книги, точно осягнувши його суть, виокремивши головне та найцікавіше, після чого стисло, артистично донести до своїх реципієнтів. В ході підготовчої роботи студентів було виготовлено 76 слайдів документального та художнього змісту, знайдено пісні, які майстерно любив виконувати Шевченко, усе це вияскравило розповідь про особистість Тараса Шевченка -людини, -художника, -поета. На знак шани та поваги до Великого Українця, усі студенти були вдягнені у вишиванки. До проведення заходу долучилися також і бібліотечні працівники коледжу – Е.Ю.Лукеча та Т.І.Касинець, які підготували яскраву та змістовну книжкову виставку. Перед учасниками літературних читань зі вступним словом виступила викладач зарубіжної літератури О.О.Надворна, яка познайомила слухачів з життям і творчістю видатного австралійця – українського письменника, літературознавця, громадського діяча Дмитра Васильовича Нитченка, який, багато років свого життя присвятив вивченню творчості Великого Кобзаря. Обгрунтовуючи інтерес до особистості Шевченка в Україні і у всьому світі, викладач наводила цікаві статистичні дані про наклади та переклади творів Шевченка іноземними мовами, кількість пам'ятників в Україні та за її межами. Ім'я Шевченка – це символ величі людського духу. Його життя і творчість – еталон мужності, честі, незрадливого служіння рідному народу і рідній українській землі, велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українців, в розвиток української та світової культур. Шевченко завжди серед нас, адже він подарував нам безцінний скарб. Цей скарб – чудові твори, написані українською мовою, в яких струменить любов до Батьківщини та турбота про її майбутнє

У кожного свій рівень пізнання Шевченка: хтось зачитується його віршами, хтось милується його полотнами, хтось захоплюється і досліджує його біографію. Не зважаючи на те, що багато відомостей з книжки Д. Чуба вже давно стали хрестоматійними, присутні із великою цікавістю сприймали розповідь, що дала ще одну чудову нагоду вклонитися світлій пам’яті поета.