Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

ТЕЛЕФОНИ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ:
0992089354, 0689103338

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Новини / З глибоким сумом...

З глибоким сумом...

Народився І.І. Пастеляк 15 травня 1950 р. у  с. Сімер на Перечинщині в селянській родині, в якій і пісня, і народний танок завжди були в пошані. Вже в початковій школі хлопець виявив потяг до на­родних традицій, залюбки виступав у художній самодіяльності, демонструючи граціозність, легкість і пластику рухів. Саме лю­бов до народного танцю привела його 1967 р. в стіни Хустського культурно-освітнього училища навчатися за спеціальністю «Балет і хореографія», де водночас брав участь у самодіяльних танцю­вальних колективах району.

З 1977 по 1985 працював балетмейстером Закарпатського українського муздрамтеатру, де своїми постановками залишив помітний слід в історії крайового театру. З 1985 року призначений на посаду викладача хореографічних дисциплін Ужгородського коледжу культури і  мистецтв, де очолював циклову комісію хореографічних дисциплін. Серед його випускників – відомі хореографи краю заслужений працівник культури України Михайло Шютів, керівник студії сучасного танцю «Бліц» Олена Камінська та багато інших.

Пастеляк І.І. понад 35 років був керівником добре відомого в області та поза її межами народного ансамблю танцю «Ритми молодості» Ужгородського міського будинку культури.

У 2000 році став керівником дитячого ансамблю народного танцю «Турянська долина», який було створено з ініціативи місцевого осередку культурно-освітнього товариства словаків «Матіца словенска».

10 років Іван Пастеляк співпрацював з ансамблем танцю «Веселка» Державного самоврядування українців у м. Будапешт (Угорщина). Тут під його керівництвом було здійснено ряд успішних постановок відомих українських танців. Іван Іванович керував народним ансамблем народного танцю «Кольори Карпат», який був заснований ще у 1985 році.

У 1988 році Пастеляку І.І. було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури Української РСР». У 2015 році Іван Іванович був нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм. У 2017 році нагороджений почесною відзнакою Міністерства культури України за вагомий особистий професіоналізм. В коледжі працював по  вересень 2017 р.

Колектив коледжу глибоко сумує з приводу втрати.