Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Спеціальності / Народне інструментальне мистецтво (естрадні інструменти)

Народне інструментальне мистецтво (естрадні інструменти)

Народне інструментальне мистецтво (естрадні інструменти)

Циклова комісія духових інструментів створена у 1964 році і була покликана готувати майбутніх керівників самодіяльних духових оркестрів, популярність яких у ті часи була надзвичайно високою. Жодне свято, чи масове гуляння, а у багатьох селах Закарпаття і весілля, не обходились без веселого, яскравого звучання мідних, дерев’яних духових та ударних інструментів. А у часи суму духові оркестри своїми тужливими мелодіями допомагали людям пережити важкі хвилини життєвих незгод.


     На той час циклова комісія складалась із досвідчених спеціалістів – Леоніда Ягунова, Федора Маляра, Михайла Гички, а очолював її Іван Євчак. Пізніше до неї увійшли молоді, талановиті викладачі – Іван Петенко, Василь Бобик, Олександр Штець, Петро Немченко, Володимир Грицько та Олександр Ухач.


     У 1985 році училище було переміщено до обласного центру, і склад циклової комісії кадрово змінився. До її складу влились Борис Дубенко, Іван Микита, Лайош Касо, Ігор Яремко, Роман Філяк.

     На сьогоднішній день циклова комісія духових та естрадних інструментів готує керівників духових оркестрів та естрадних колективів. Ці дві близькі спеціальності тісно переплітаються, взаємно збагачуючись і доповнюючи одна одну. 

      Поряд з традиційними дисциплінами, які вивчають майбутні керівники духових оркестрів, спеціалісти естрадного жанру освоюють основи імпровізації, вокалу, основи використання електромузичних інструментів, гру в естрадних колективах, що дає їм можливість набути міцних навичок керівництва естрадними колективами, які є надзвичайно популярними у сучасному молодіжному світі. Відділ має хорошу матеріальну базу – сучасні  інструменти та апаратуру, добре обладнану студію цифрового звукозапису, з можливістю випуску власних музичних альбомів, спеціально обладнане приміщення для занять естрадного та духового оркестру.

     Викладачі циклової комісії складають основу відомого в Україні джазового ансамблю „Диксиленд Ужгород”, який уже більше 20 років з успіхом виступає на різноманітних сценах в Україні та за рубежем.

      За роки існування циклової комісії духових та естрадних інструментів  спеціальність здобули сотні випускників, багато з них є гордістю нашої культури. Вони гідно продовжують добрі традиції виконавства на духових інструментах, працюють в Будинках культури, дитячих школах мистецтв, професійних колективах. Серед кращих можна назвати Петра Круля, доктора мистецтвознавства, професора Прикарпатського педагогічного університету ім. В. Стефаника, Миколу Ляховича, начальника відділу культури Свалявської райдерж - адміністрації,  Андрія Гардубея - завідуючого духовим відділом Мукачівської ДМШ та багато інших.

     Сьогодні жанр духової музики в Україні переживає складний період. Відбувається переоцінка цінностей, зміна пріоритетів у сучасної молоді. Капіталізація суспільства, суцільна комерціалізація його, на жаль, різко знецінила професію працівника культури, вчителя, музиканта. Однак, викладачі циклової комісії духових та естрадних інструментів продовжують наполегливо працювати зі студентами, з вірою у нове відродження української культури, народного мистецтва, бо мистецтво - це душа народу, а душа народу – вічна! 

 

                                                      Голова циклової комісії

                                                      духових та естрадних інструментів

                                                      Борис Григорович Дубенко