Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Спеціальності / Народне пісенне мистецтво

Народне пісенне мистецтво

ШАНОВНІ ДРУЗІ!

Запрошуємо вас до вступуна спеціалізацію «Народне пісенне мистецтво» спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності». Наше головне завдання - підготовка висококваліфікованих спеціалістів в галузі народного пісенного мистецтва. Ми надамо вам широкі можливості для творчої реалізації, в цьому вам допоможуть наші висококваліфіковані викладачі. Ми запрошуємо усіх, кого не лякають труднощі, щоденна кропітка робота задля підкорення вершин народного пісенного мистецтва. 

Спеціальність «Менеджмент соціокультурної діяльності» в Ужгородському коледжі культури і мистецтв продовжує традиції спеціальності «Народна художня творчість». Зокрема, спеціалізація «Народне пісенне мистецтво» заснована у вересні 1961 року. За цей час підготовлено більш як 1200 спеціалістів по роботі з хором. Більшість із них пов’язали свою трудову діяльність із культурно-освітніми закладами та професійними мистецькими колективами.

Десятки випускників спеціалізації отримали вищу освіту та навчаються у Європейському університеті, Київському національному університеті культури і мистецтв, Харківській академії культури, Рівненському гуманітарному університеті, Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, інших вищих навчальних закладах в Україні та за її межами.

Хоровий відділ очолювали відомі спеціалісти – Р. Войтчук, О. Порада, М. Заяць; Заслужені працівники культури України В. Лихачевський, Н. Петій-Потапчук, П. Сокач. 

  Викладачі комісії хорових і музично-теоретичних дисциплін є активними організаторами навчально-виховного процесу з підготовки спеціалістів хорового співу, пропагандистами української народної пісні, кращих зразків вітчизняної та світової класики, сучасної пісенної творчості. У цьому напрямку на сьогоднішній день успішно працюють викладачі хорових дисциплін О. Новак, О. Карбованець, Л. Гряділь, Н. Швайгер, А Тазінгер; музично-теоретичних дисциплін А. Гутлебет, К. Онищенко, Янчар М. С., Гей Е. Т.; викладачі вокалу М. Сухолова, О. Шолох.

 Очолює комісію музично-теоретичних та хорових дисциплін спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Ольга Юріївна Новак.

ХОР

Важливою частиною навчальної роботи у вихованні майбутнього хорового диригента є концертна та диригентська діяльність у складі студентського хору. Вона є різноманітною за формами: підготовка програм до державних іспитів, творчі звіти в обласній філармонії, концертах та конкурсах в Україні та за її межами.

Виступ хору. Керівник А. Тазінгер

Зараз хором керує досвідчений і високопрофесійний хормейстер Андрій Іванович Тазінгер. Під його орудою хор став Лауреатом Всеукраїнського конкурсу вокально-хорового та інструментального ансамблевого виконавства імені Якова Степового (диплом ІІ ступеня), Лауреатом Першої премії ІХ-го Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Закарпатський едельвейс-2014».

Останні досягнення:

- участь у майстер -класі з хорового диригування;

 - активна участь у концертних програмах коледжу, міста та області;

- участь в естафеті «Щедрик100challenge»2017;

- Iпремія IМіжнародного конкурсу мистецтв «Stankovych.fest» 2017 р. (м. Свалява). Участь у гала-концерті  в ОДА.

- участь у ІХ міжнародній зустрічі хорових колективів вищих навчальних закладів, організованій Закарпатським угорським інститутом ім. Ф. Ракоці ІІ (Берегово, 2017 р.);

- Гран-прі ХIIМіжнародного конкурсу мистецтв «Закарпатський Едельвейс-2017»;

- успішний виступ на звітному ювілейному концерті коледжу;

- підтвердження звання  «Зразковий хоровий колектив »

В репертуарі хору твори різних жанрів, композиторів різних країн, епох і стилів.

НАРОДНИЙ ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ

  Добре відомий своїми блискучими виступами як в Ужгороді, так і за його межами Народний вокальний ансамбль нашого коледжу під керівництвом Нелі Людвігівни Швайгер. Вишуканий підбір репертуару та емоційне виконання творів обумовили високу оцінку колективу на міжнародних та регіональних фестивалях і конкурсах. Зокрема, лише за останній рік колектив здобув найвищі нагороди: диплом І ступеня та диплом за краще виконання твору Я. С. Степового на Всеукраїнському конкурсі вокально-хорового та інструментального ансамблевого виконавства імені Якова Степового, І премію ІХ-го Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Закарпатський едельвейс-2014».

Останні досягнення:

- II премія  на I Міжнародному конкурсі мистецтв «Stankovych.fest» 2017р (м. Свалява);

 - участь у ІХ міжнародній зустрічі хорових колективів вищих навчальних закладів, організованій Закарпатським угорським інститутом ім. Ф. Ракоці ІІ (Берегово, 2017 р.), концертних програмах міста  та області, ювілейному концерті коледжу;

- підтвердження звання « Народний вокальний ансамбль».

Народний вокальний ансамбль