Внимание!

Вы пользуетесь устаревшим браузером, подвергая Ваш компьютер повышенной опасности.
Устаревший браузер может содержать ошибки и проблемы безопасности, которые позволят вирусным программам легко проникнуть на Ваш компьютер.
Чтобы использовать все возможности этого сайта и обезопасить свой компьютер, обновите браузер.
Воспользуйтесь одной из ссылок справа для обновления своего браузера.

Внимание! В Вашем браузере отключен JavaScript. Необходимо задействовать JavaScript для того, чтобы использовать все функции этого сайта. Внимание!

Бібліотека

Контакти

88009, м. Ужгород,
вул. Минайська, 38/80

тел. +38 (0312) 66-21-80

e-mail: uzhgorodkkm@gmail.com

Головна / Спеціальності / Спеціальність "Бібліотечна справа"

Спеціальність "Бібліотечна справа"

 На основі архівних матеріалів встановлено, що Хустський технікум підготовки культосвітніх працівників розпочав навчання 16 березня 1947 року у складі однієї академгрупи бібліотекарів, що складалася з 36 студентів.

     Навчання розпочалось 5 квітня 1947 року в приміщенні школи №3 (приміщення знаходилося на вул. 24 жовтня, 58, яке згодом передано в/ч 74212), а Хустському технікуму підготовки культосвітніх працівників було виділено  приміщення колишнього окружного суду м. Хуст.

     Завдання технікуму полягало у належній підготовці кваліфікованих культосвітніх працівників. З цією метою було відкрито два відділи - бібліотечний і клубний. Відповідно до «Положення про заочні відділи технікуму підготовки культосвітніх працівників» та наказу Комітету в справах культосвітніх установ при Раді Міністрів УРСР від 23 червня 1948 року  відкрито заочний відділ у складі бібліотечної і клубної спеціальності. На бібліотечний відділ зараховано 40,  а на клубний - 24 студенти.

     В перші роки існування, в навчальному закладі були дві предметно-методичні комісії: загальноосвітніх і спеціальних предметів ( клубна та бібліотечна справа) .

      Згодом навчальний заклад перейменовано у Хустське культосвітнє училище. З 1985 року воно переведено до обласного центру.

     Соціально-економічні перетворення у суспільстві відобразились і на освітній галузі, відповідно на діяльності навчального закладу не тільки у зміні його назви, а й у напрямках і змісті його навчально-виховного процесу.

     Для забезпечення безперервної ступеневої освіти випускників бібліотечного відділу  1994 і 1995 року (всього 19 студентів) за результатами державних іспитів та фахової співбесіди було зараховано студентами Київського державного інституту культури на основі угоди про навчальний комплекс «училище-вуз». З 2000 року студенти мають можливість здобувати вищу фахову освіту навчаючись заочно у ВП «Ужгородського факультету КНУКіМ».

     Протягом 65-річного періоду  колективом циклової комісії пройдено значний педагогічний шлях, сформовано фундамент для успішної реалізації навчального процесу та якісної підготовки  фахівців з бібліотечної справи. Отриманий результат - це щоденна праця колективу викладачів, для яких робота на комісії стала натхненням. На комісії працював і трудиться не просто колектив колег, а громада однодумців, кожен із яких - фахівець своєї справи, прекрасний педагог і чудова людина.

     Першою, хто очолював циклову комісію бібліотечних дисциплін була неперевершена у своїй справі, надзвичайно дисциплінована, кропітка у роботі Емма Артемівна Пальчій. Вона підтримувала творчу молодь, уважно й дбайливо ставилася до своїх вихованців, тому життєвий багаж Емми Артемівни позитивно позначився на її випускниках, які гідно продовжують її справу.

        Викладачами циклової комісії бібліотечних дисциплін були: Лідія Іванівна Масяк, Володимир Омелянович Цупик, Магдалина Михайлівна  Мигович.

        Слід відмітити роль творчого потенціалу молодих спеціалістів - випускників вузів: Ольги Лемак, Тетяни Корень, Ольги Орос, Катерини Реплюк, які вносили новий струмінь, новий стиль роботи та формування гідного іміджу викладача бібліотечних дисциплін.

        Бібліотекар і педагог  - професії, які поєднують захоплюють особливих людей: духовних, освічених і самовідданих. Вболівають за улюблену справу, пліч-о-пліч понад 40 років трудяться віддані педагогічній справі випускники Харківського державного  інституту культури Ганна Григорівна Черевко та Світлана Юріївна  Алексишинець. Вони передають свій педагогічний досвід молодим фахівцям, допомагають оволодівати педагогічною майстерністю.

        Праця й спілкування у колі своїх викладачів завжди вимагають зосередженості, уваги, відповідальності, вдосконалення, щоденної роботи над собою, бо це - найвища школа педагогіки, яку гідно пройшли Марія Михайлівна Гомоляк і Марія Петрівна Стойка. Вони наполегливо і послідовно утверджують дух, імідж і традиції бібліотечного відділу.Завдання технікуму полягало у належній підготовці кваліфікованих культосвітніх працівників. З цією метою було відкрито два відділи - бібліотечний і клубний. Відповідно до

Слід відмітити роль творчого потенціалу молодих спеціалістів - випускників вузів: Ольги Лемак, Тетяни Корень, Ольги Орос, Катерини Реплюк, які вносили новий струмінь, новий стиль роботи та формування гідного іміджу викладача бібліотечних дисциплін.

   

        Серед членів комісії є досвідчені та молоді - повні творчого запалу викладачі - колишні випускники нашого коледжу: О.А.Телеп, Я.Ю.Митровка, М.В.Апшай.

    

        Щаслива людина яка займається улюбленою справою, і не просто виконує щодня певні обов’язки , а вміло вдосконалює свою роботу, досягає у ній  неперевершених висот. Такими професіоналами є випускники бібліотечного відділення різних років котрим присвоєно звання - заслужений працівник  культури, зокрема: Олена Іванівна Почекутова, колишній директор бібліотеки Ужгородського національного університету; Людмила Захарівна Григаш - директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки.

       Хочеться наголосити, що переважну більшість керівників ЦБС обрано теж із випускників коледжу як ділових, відповідальних, ініціативних, що вважають свою професію творчою та інтелектуальною і постійно вдосконалюють її. Здатні працювати напружено, творчо, забезпечують виконання функціональних обов’язків бібліотечних закладів, сприяють створенню високого рівня бібліотечної професії в суспільстві. Це: Олена Іванівна Левко - завідувачка Ужгородською дитячою бібліотекою; Ганна Василівна Бандурка - директор Ужгородської міської ЦБС; Катерина Гейзівна Вашкеба - директор Виноградівської районної ЦБС; Ганна Юріївна Дорош - директор Мукачівської районної ЦБС; Любов Степанівна Дума - завідувачка бібліотечного відділу ОМІАЦ; Єва Іванівна Варга - директор Берегівської районної ЦБС; Алла Іванівна Лакатош - директор Іршавської районної ЦБС, Інна Степанівна Ключкей - директор Тячівської  районної ЦБС; Любов Іванівна Рубіна - завідувачка сектору абеткових каталогів відділу каталогізації Національної Парламентської бібліотеки України.

      Головним  спеціалістом управління культури Закарпатської ОДА є також випускниця нашого коледжу Оксана Степанівна Дурунда. Вона вболіває за працевлаштування молодих спеціалістів, допомагає їм адаптуватися в професії.

   

     Треба визнати, що не всі випускники пов’язали своє життя з бібліотечною професією. Завдяки творчим прагненням, своїй мобільності, швидкому засвоєнню і підхопленню інноваційних ідей в конкурентних умовах досягли кар’єрного зростання у інших провідних сферах суспільного життя, зокрема:  Олеся Олександрівна Вдовіна (Шевчук) – заступник начальника відділу по роботі з депутатами та постійними комісіями Ужгородської міської Ради; Наталія Іванівна Стойка (Місарош) – заступник директора з навчально-виховної роботи Чумалівської ЗОШ I-III ступенів Тячівського району, вчитель історії та етики; Тетяна Петрівна Магула – заступник директора з навчально-виховної роботи Дубівської ЗОШ I-II ступенів Тячівського району, вчитель історії; Ольга Іванівна Мусієнко – PR-менеджер прес-центру інформаційної агенції «Лігабізнесінформ» (м.Київ) та ін.

     Відрадно і те, що керівний склад коледжу на даний час очолюють випускники бібліотечного відділу: директор коледжу – Наталія Ігорівна Шетеля; заступник директора з навчальної роботи – Оксана Анатоліївна Телеп; заступник директора з виховної роботи – Галина Петрівна Біланич.

        На комісії працює 7 викладачів з яких 5 - мають вищу категорію. У різні періоди бібліотечне відділення очолювали: Е.А.Пальчій, Г.Г.Черевко, О.Ф.Лемак, М.П.Стойка, а нині організовує роботу М.М.Гомоляк.

       За роки існування циклової комісії спеціальність фахівця бібліотечної справи здобули біля трьох тисяч випускників. Сьогодні професію опановують: 51 студент - денної форми навчання та 38 студентів -  заочної форми навчання.

       Для реалізації всіх ідей і планів в оволодінні професією студентові допомагає викладач та бібліотека. Присвятивши своє життя бібліотечній справі, колишня випускниця, Лукеча Елеонора Юліївна, а нині – завідувачка бібліотекою  вміло спрямовує бібліотечно-інформаційні ресурси на допомогу навчально-виховному процесу. Для всіх стала незамінною людиною, в якої можна отримати не лише фахову консультацію, але й душевну підтримку, дружню пораду. Всім, що вона вміє, чого досягла, радо ділиться зі своїми співробітниками, також випускницями коледжу: Оксаною Лупич та Тетяною Касинець.

   

     Багаторічні традиції, сучасні інновації, досконала організація навчально-виховного процесу, високий авторитет викладачів, тісні зв’язки з бібліотеками області закладають надійне підгрунтя для якісної підготовки  креативно та патріотично налаштованих кадрів, здатних ефективно втілювати набуті знання в краї та за його межами.

 

Бібліотекар – перший вісник краси та знання

Микола Реріх

 

       Сьогодні бібліотеки – центри науково-інформаційних ресурсів ХХІ століття, які відносять, поряд із матеріальними й енергетичними, до найважливіших. Життя поставило професію бібліотекаря у перший ряд необхідних і актуальних для  побудови інформаційного суспільства.

       Щоб професійно працювати з інформацією та документами – обирайте навчання на бібліотечному відділенні.

       В атмосфері співпраці і взаєморозуміння з викладачами  Ви опануєте цікаві фахові дисципліни: документознавство, соціальні комунікації, професійну етику бібліотекаря, бібліотечні ІПС, обслуговування в бібліотеці, автоматизовані бібліотечні технології та ін.. Викладачі-професіонали вміло поєднують теоретичні та практичні види навчальної діяльності, спонукають до самостійного вдосконалення студентів. Також результативними є навчальна і виробнича практика. А по закінченні коледжу студенти можуть працювати у різних відділах наукових, спеціалізованих, публічних бібліотеках, завідувачами філіалами централізованих бібліотечних систем, у фондосховищах архівів, музеїв.

       Коледж стане для Вас місцем великих надій, хороших, вірних друзів, місцем праці й відпочинку та перших кроків у професію і самостійне життя.

       Випускники отримують кваліфікацію «фахівець з бібліотечної справи». Студенти мають можливість здобути додаткову кваліфікацію  «секретар-діловод, оператор ПЕОМ», набувають навичок роботи на персональному комп’ютері та володіння діловою англійською (німецькою) мовою, вивчають діловодство, документаційне забезпечення управління.

       Бібліотечна професія – одна з найгуманніших професій, а бібліотека – один із найдемократичніших інститутів що створений суспільством, обов’язково функціонує в розвинутих країнах, є найбільш задіяною серед інших служб суспільства.